شروع بازارهای جهانی فلزات بعداز تعطیلات …

0
322
بازار فلزات لندن امروز چهارشنبه بعدازتعطیلی دوروزه (روزکاری) بازگشایی شد.

اوضاع نقدشوندگی ضعیف ناشی از تعطیلات پایان سال باعث سقوط قیمتی در فلزهای اساسی و بازگشت قیمتی در فلزات پرارزش شده است.

اوضاع اقتصادی برمبنای گزارشهای ارسال شده از کشورهای مختلف مطلوب گزارش شده است.

امروز چهارشنبه صبح ۲۸ دسامبر فلزات اساسی بسیار ضعیف شروع کردند و کاهش ۰.۶ درصدی را شاهد بودیم. نیکل بدترین فلز اساسی بود که با سقوط ۲.۲ درصدی نمایش بدی ازخود به جای گذاشت . بعداز آن فلز سرب قرار داشت که سقوط ۱.۸ درصدی راداشت . مس و آلومینیوم تنها فلزات اساسی بودند که نمایش مثبتی داشتند که رشد ۱.۳ درصدی و ۰.۶ درصدی را ازخود به جای گذاشتند. اما گروه فلزی گرانبها توانستند سودهای خوبی برای شرکتهای فروشنده به ارمغان بیاورند و تقریبا رشد ۱.۷ درصدی را ازآنها دیدیم .

 

دربازار معاملاتی شانگهای ماشاهد معاملات بسیار قویتری بودیم که رشد به طور میانگین ۱.۷ درصدی گواه این مدعاست. قلع بهترین عملکرد رادربین فلزات دارا بود و با رشد ۳.۳ درصدی ازهمه پیشی گرفته بود. مس با رشد ۲.۷ درصدی دومین عملکرد قوی را دارا بود. آلومینیوم کاهش ۰.۵ درصدی  داشت .

اوراق قرضه آمریکا هم دیروز روز ضعیفی راپشت سرگذاشت.سرمایه گذاران انتظاررشد اقتصادی قویترو درنتیجه تورم بیشتری برای آمریکا دارند چرا که تاحدود زیادی با تفکرات اقتصادی دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا که تا ۲۴ روز دیگر در آمریکا قدرت رابه دست می گیرد آشنا شده اند.

دلار آمریکا امروز روز آرامی را پشت سرگذاشت و شاخص دلار به ۱۰۲.۸ رسید. دلار آمریکا ازبعداز پیروزی دونالد ترامپ روزهای مثبتی را پشت سرگذاشته است.

این احتمال وجود دارد که بعداز آرام گرفتن دلار شاهد یک رالی جدید از فلزها باشیم . امروز شاهد روز کم رویدادی (از لحاظ اقتصادی ) بودیم .این روزها سرمایه گذاران تمرکزشان بیشتر به روی اخبارهای آمریکا است .

فلزات اساسی احتمالا در روزهای آتی در قیمتهای پایینی معامله خواهند شد چرا که هنوز تعطیلات سال نو را درپیش خواهیم داشت و به نوعی معامله کردن دراین روزها نوعی قمار خواهد بود. این مساله که احتمال دارد شاهد افزایش قیمتی دربعضی فلزات من جمله مس باشیم زیاد خواهد بود. به دلیل کاهش نقد شوندگی شاهد نوسان شدیدی در فلزات خواهیم بود که امر مهمی است.

فلزات گرانبها ممکن است به بالا رفتن خود ادامه دهند مخصوصا که نشانه هایی از توقف دلار آمریکا دیده می شود چراکه بعضی تحلیلگران صعود دلار رابراثر افزایش نرخ بهره آمریکا موقتی می دانند.

افزودن دیدگاه