بیست وپنجمین کاهش پیاپی ذخایر سرب و ادامه روند خلاف جهتی قیمش باسایر فلزات اساسی

0
114
بیست وپنجمین بیستمین پایان صعود چشمگیر سی وهشتمین شانزدهمین 33مین کاهش پیاپی ذخایر آلومینیوم بیست جهش خوب سرب کاهش ذخایر فیزیکی سرب

به نظر می رسد که روند سقوط ذخایر روی  دوباره به روال عادی خود بازگشت کرده است. البته  چهل وسومین جلسه پیاپی ذخایر کلش به زیر ۲۰۰ هزار تن سقوط داشته است  را همچنان داریم که نشان از وضعیت خوب این فلز دارد. نکته ای که این روزها جلب توجه کرد و می توان از دلایل امیدوار ماندن بازارهای جهانی به فلز روی دانست (علیرغم فشار وارد شده روزهای اخیر )  را باید در سقوط ذخایر فیزیکی روی دانست که علیرغم اینکه یکی دوماه به طور خاموش بودند به یکباره شروع به کاهش کرد.اما در مهمترین اتفاق اخیر باید به بیست وپنجمین کاهش پیاپی ذخایر سرب و بیستمین کاهش پیاپی فلز روی باید اشاره داشت.

 

شاید تنها نکته ای که باعث می شود وضعیت روی در آینده در چالش قرار بگیرد را باید در تعطیلی بعضی از کارخانجات فولاد چین جستجو کرد. باید اشاره به صعود اخیر فلزات هم داشت که درپی صعود نفت بوده است.

 

بورس فلزات لندن و شانگهای در فست مارکتز

 

 

قیمت فلزات اساسی در بورس فلزات لندن امروز صبح روز سه شنبه ۱۳ فوریه یک بازگشت قیمتی دوباره داشتند و قیمتها به طور میانگین یک رشد ۰.۷ درصدی داشتند. قیمت مس (۶۹۲۴ دلار در هرتن) و نیکل پیشتاز گروه فلزات اساسی بودند که رشدی معادل ۰.۹ درصد داشتند در حالی که سرب عقب تراز بقیه بود و فقط یک رشد ۰.۳ درصدی داشت.

حجم معاملات هم متوسط بود و ۸۷۵۷ لات معامله داشتیم که نصف آن مربوط به فلز مس بوده است. و باید گفت که مس حدود ۴۴۸۵ لات مورد معامله قرار گرفت و آلومینیوم هم ۱۴۵۹ لات معامله داشت و روی نیز ۱۱۱۸ لات مورد معامله قرار گرفت.

این موضوع به دنبال گین خوب روز دوشنبه اتفاق میوفتد که همه فلزات به استثنای سرب رشد داشتند که با کاهش ۰.۸ درصدی بسته شد درحالی که سایرین با رشدی با میانگین ۰.۸ درصدی بسته شدند.

 

فلزات گرانبها  امروز صبح همچنین قویتر معامله شدند با توجه به اینکه به طور میانگین ۰.۲ درصد رشد داشتند با قیمت طلای نقدی که رشد ۰.۲ درصدی داشت و به ۱۳۲۵.۶۳ دلار در هر اونس رسید. این به دنبال رشد به طور میانگین ۰.۸ درصدی دیروز بود.

در بورس آتی شانگهای  فلزات اساسی در بیشتر مواقع قویتر عمل کردند البته در این میان فلز سرب طبق عادت این چند جلسه اخیر برخلاف روند عمل کرد و کاهش ۰.۴ درصدی داشت در حالی که بقیه بارشدی به طور میانگین ۱.۱ درصدی همراه بودند. نیکل دراین میان به عنوان پیشتاز با ۱.۹ درصد گین عمل کرد که دراین میان مس با رشدی ۱.۷ درصدی در ۵۲۲۴۰ یوان (۸۲۶۶ دلار) در هر تن در تعقیبش بود. قیمت مس نقدی هم در چانجیانگ رشدی ۰.۷ درصدی داشت و نرخ آربیتراژ بورسهای لندن/شانگهای هم در همان ۷.۵۴ ایستاد و تغییری نداشت. این حقیقت که قیمتهای آتی فلز مس رشد بیشتری از قیمتهای نقدی داشتند بیانگر این حقیقت است که رالی تا زمانی که قیمت نقدی به استحکام برسند ادامه داشته است.

درسایر فلزات هم در چین قیمت کنسانتره آهن با رشدی ۱.۳ درصدی به ۵۲۹ یوان در هر تن در بورس کالای دالیان رسیده است. در بورس فلزات شانگهای قیمت فولاد با رشدی ۰.۶ درصدی همراه بوده است و قیمت طلا نیز رشدی ۰.۷ درصدی داشته است و قیمت نقره هم رشدی ۱.۱ درصدی داشته است.

در بازارهای بزرگتر قیمت نفت خام برنت در حال بازگشت قیمتی است و با رشدی ۰.۵۲ درصدی به ۶۲.۹۶ دلار درهر بشکه رسیده است. درحالی که اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه  داری آمریکا همچنان مستحکم برروی ۲.۸۵ درصد ایستاده است. البته به مانند اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان در ۰.۷۵ درصد که آن هم جای خود را در این نقطه محکم کرده است.

بازارهای سهام آسیایی نیز دربیشتر مواقع امروز مثبت بودند.

 

شاخص دلار آمریکا دوباره به سمت پایین درحال حرکت است و به ۸۹.۹۵ رسیده است. کمترین مقدار را باید گفت که ۸۸.۴۳ بوده است که  در تاریخ ۲۵ ژانویه اتفاق افتاده است.

 

 

 

آمار بهسهم

 

 • درمعاملات جلسه  امروز شاهد کاهش  ۸۲۵ تنی ذخایر روی بودیم که کاهش ۸۲۵ تنی کنسلد وارنتزها و کاهش ۰ تنی در میزان ذخایر فیزیکی باعث این کاهش شده بود.
  • نسبت روی به مس که جلسه پیش ۰.۵۰۶ بود این جلسه معاملاتی به ۰.۵۰۲ رسید که  نشان از بهتربودن وضعیت مس به نسبت روی دارد. این دومین برتری مس بعداز چهارجلسه معاملاتی است.
  • تفاضل روی و سرب که جلسه معاملاتی پیش  ۹۲۱   دلار بود در این جلسه معاملاتی به ۹۴۸  دلار رسید. دلیل آن عملکرد بهتر فلز روی به نسبت سرب بوده است که برای دومین جلسه پیاپی اتفاق میوفتد
  • ذخایر آلومینیوم که درمعاملات جلسه پیش  افزایش سنگین  ۱۹۴۷۵ تنی داشت امروز هم افزایش سنگین ۱۵۸۹۲۵ تنی را تجربه کرد.این سومین افزایش سنگین پیاپی این فلزاست.
  • امروز با رسیدن به ۱۵۶۱۲۵ تن فلز روی با کمترین ذخایر سال قبل که حدود ۳۷۸۷۲۵ تن بود حدودا ۲۲۲۶۰۰ تن کمترازاین مقدار است.
  • ذخایر سرب که درمعاملات جلسه پیش  کاهش ۱۴۵۰ تنی داشت امروز شاهد کاهش ۱۱۲۵ تنی در میزان ذخایرش بود. این بیست وپنجمین کاهش پیاپی ذخایر فلز سرب است.
  • ذخایر مس درمعاملات جلسه قبل شاهد ۲۳۷۵ تن کاهش ذخایرش بود امروز با کاهش ذخایر مس به میزان ۸۲۵ تن روبرو بودیم. این دومین کاهش پیاپی فلز سرخ است.
  • میزان کنسلد وارنتزهای سرب ۵۰۶۷۵ تن در معاملات امروز بود. این درحالی است که درجلسه معاملاتی پیش این مقدار ۴۵۶۲۵ بود.
  • میزان کنسلد وارنتزهای مس ۴۳۸۵۰ تن در معاملات جلسه امروز بورس فلزات لندن بود.این درحالی است که درجلسه معاملاتی پیش این مقدار ۴۳۸۵۰ تن بود.
   • میزان کنسلد وارنتزهای آلومینیوم ۲۰۹۵۲۵ تن درمعاملات امروز بورس لندن  بود.این درحالی است که درجلسه معاملاتی پیش این مقدار ۲۱۶۸۲۵ تن بود.
   • میزان کنسلد وارنتزهای روی ۷۲۴۲۵ تن در معاملات جلسه امروز بود. این درحالی است که درجلسه پیش این مقدار  ۷۳۲۵۰ تن بود.
   • میزان ذخایر فیزیکی روی در حال حاضر به ۸۳۷۰۰ تن رسیده است. درجلسه معاملاتی قبل این مقدار حدود ۸۳۷۰۰ تن بود. این مقدار ذخایر در این دهه اخیر بی نظیر بوده است.

    

 • میزان ذخایر فلزات اساسی

 

 • ذخایر نیکل با رسیدن به   ۳۳۹۰۰۶ تن شاهد کاهش ۲۱۵۴ تنی بود.

ذخایر سرب امروز با رسیدن به ۱۲۲۷۰۰ تن شاهد کاهش ۱۱۲۵ تنی ذخایرش بود.

 • ذخایر مس با رسیدن به  ۳۳۳۰۲۵ تن شاهد کاهش ۸۲۵ تنی بود.

ذخایر روی با رسیدن به   ۱۵۶۱۲۵ تن شاهد کاهش ۸۲۵ تنی بود.

ذخایر قلع امروز با رسیدن به ۱۹۲۵ تن شاهد کاهش ۱۰ تنی ذخایرش بود.

ذخایر آلومینیوم با رسیدن به  ۱۲۷۵۵۰۰ تن شاهد افزایش ۱۵۸۹۲۵ تنی بود.

 

مجله هفتگی بهسهم را نیز در اینجا  می توانید بخوانید. آخرین تحلیل تکنیکال فاندامنتال فلز روی هم در اینجا است. آخرین تحلیل تکنیکال فاندامنتال فلز سرب نیز در اینجا قابل مشاهده است. و آخرین تحلیل تکنیکال فاندامنتال مس هم در اینجا بخوانید. آخرین تحلیل تکنیکال و فاندامنتال آلومینیوم هم در اینجا بخوانید. این هم آخرین گزارش فاندامنتال تکنیکالی از فلز نیکل است که در اینجا می توانید آن را مطالعه کنید.

 

نام فلز میزان استاک میزان تغییر
نیکل ۳۳۹۰۰۶ ۲۱۵۴-
روی ۱۵۶۱۲۵ ۸۲۵-
مس ۳۳۳۰۲۵ ۸۲۵-
سرب ۱۲۲۷۰۰ ۱۱۲۵-
آلومینیوم ۱۲۷۵۵۰۰ ۱۵۶۱۲۵+
قلع ۱۹۲۵ ۱۰-

 

۸ روش متفاوت بدست آوردن بیت کوین

افزودن دیدگاه